Návrhy fasád - atelier411

Fotogaléria návrhov fasád

Pozrite si naše vybrané referencie z oblasti grafických návrhov fasád.

Návrh fasády rodinného domu, Ďanová

Pri vytváraní návrhu sa bolo treba vysporiadať s návrhom a doplnením zábradlia na hornej terase, doplnením exteriérových tieniacich prvkov a samotnej terasy. V samotnom návrhu fasádnych materiálov ide o zachovanie moderného výrazu domu v kombinácii s pocitom útulnosti. K návrhu exteriéru sa pridružilo aj poradenstvo interiérové.

Návrh fasády rodinného domu, Lhotka u Přerova, ČR

Pri príjemnom dvojdome v úzkom kontakte s prírodou bola požiadavka na jemnú pastelovú fasádu kombinovanú s prírodným materiálom - drevo, tehličky.

Návrh fasády rodinného domu, Rajec

Opäť požiadavka na jemné pastelové farby v kombinácii s obkladovým materiálom "prírodnej podstaty".

Návrh fasády rodinného domu, Bratislava

Ponúknuté boli 3 rozdielne varianty zo škály farieb ako i materiálov. Dom je navrhnutý tak, že dokáže vyzerať moderne ako i mierne konzervatívne. Stačí sa rozhodnúť.

Návrh fasády rodinného domu, Rozhanovce

Pokus o oživenie najmä dvorovej časti fasády rodinného domu. Soklový obklad zostáva a tak sa mení len farba omietky.

Návrh fasády rodinného domu, Tornaľa

Návrh sa orientuje na farby blízke hnedej, ktorá je vhodnou komplementárnou farbou k rámom okien a podbitiu strechy. Ponúka 3 možnosti - tak z farebnej škály ako i geometrického nadelenia fasády.

Návrh fasády rodinného domu, Sielnica

V prvej fáze návrhu sa riešili dve variácie šedo-bielej fasády - ako prepojenie už existujúceho interiéru s exteriérom domu. Ďalšie dva návrhy skúšajú i iné - farebne pestrejšie riešenia.

Návrh fasády rodinného domu, Višňové

Tvarovo bohatý a zaujímavý dom. Na návrhu sa overili rôzne riešenia - od najjednoduchšieho jednofarebného až po zložitejšie trojfarebné kombinácie.

Návrh fasády rodinného domu, Močenok

Návrh v pastelových hnedých tónoch v kombinácii s obkladovým kameňom.

Návrh fasády rodinného domu, Banská Bystrica

Od začiatku mal klient predstavu o farebnej kombinácii - hľadali sme najlepšie možné prevedenie. Šedá a biela farba omietky v kombinácii so štiepaným obkladovým kameňom evokuje modernejší výraz domu aj napriek klasickej architektúre.

Návrh fasády rodinného domu, Viničné

Klasická "kocka" a jej možné premeny smerom k aktuálnemu výrazu.

Návrh fasády rodinného domu, Vranov nad Topľou

Dom pár rokov stál v štádiu hrubej stavby ale konečne nadišiel čas na jeho premenu na plnohodnotné bývanie. Zaujímavá architektúra ponúka aj niekoľko netypických riešení pri návrhu fasády. V návrhu sú použité materiály od klasiky - lícové tehly až po netradičnejšie obklady typu Fibre C fasádne dosky v kombinácii s drevom a omietkou. Okrem návrhu exteriéru bola spracovaná aj architektonická štúdia interiéru.

Návrh fasády rodinného domu, Bánovce nad Bebravou

Rodinný domček, na ktorý sme ušili dve riešenia. Prvé ako kombinácia dvoch farieb omietky. Druhé s použitím tehličkového fasádneho obkladu.

Návrh fasády hotela, Giraltovce

Majiteľ hotela si potreboval v reálnom čase overiť správnosť niektorých riešení - tak farebné prevedenie ako i umiestnenie dekoračných prvkov a rôznych pútačov na fasáde.

Návrh fasády rodinného domu, Banská Bystrica

Pri tomto návrhu boli podľa požiadavky klienta doplnené všetky stavebné otvory o okná a dvere a to v materiálovom prevedení zaltý dub. Farbu fasády sme ladili ku streche a rámom okenných výplní.

Návrh fasády domova sociálnych služieb, Sučany

Rodinný dom, ktorý po novom bude slúžiť ako Domov sociálnych služieb. Zadanie mierne odlišné od klasického rodinného domu. Snaha cez veselú farebnosť vypestovať k inštitúcii pozitívny vzťah. Farby ako fenomén, ktorý dokáže v dobrom ovplyvnit náladu ľudí.

Návrh fasády rodinného domu, Šaľa

Od pastelových zemitých farieb sa postupne prešlo až k výrazným červeno-šedým. Pri tvorbe návrhu bola braná do úvahy predovšetkým geometria domu, podporenie vstupnej časti s balkónom a optická redukcia výšky domu cez farebné rozlíšenie prízemia a poschodia.

Návrh fasády bytového domu, Bratislava

Pre bytový dom v Bratislave-Krasňanoch boli vytvorené 3 rozdielne návrhy. Dva návrhy v pastelových farbách doplnené výraznejšou farbou balkónových výplní. A jeden návrh reagujúci svojou farebnosťou na susedný objekt.

Návrh fasády rodinného domu, Prešov

Klient si prial vypracovať 3 rozličné návrhy z ktorých sa mu najviac pozdával návrh v pastelových zemitých farbách, ktorý sme neskôr rozvinuli ešte v dvoch variantoch.

Návrh fasády rodinného domu, Bratislava

Zadaním bolo nájsť takú farenosť domu, ktorá dokáže zjednotiť výraz domu s niekoľkými materiálmi rôznej povahy a farby.

Návrh fasády rodinného domu, Kapušany

Výrazovo čistý dom. Od začiatku sa počítalo s bielou omietkou. Otázne bolo farebné či materiálové dopovedanie fasády. Investor sa rozhodol pre kombináciu s fasádnym obkladom.

Návrh fasády rodinného domu, Vrádište

Návrh fasády pre zrekonštruovaný starší dom na vidieku. Prianím klienta bolo vdýchnuť staršiemu domu nový život. Toho zosobnením má byť aj fasáda.

Návrh fasády rodinného domu, Prešov

Novostavba menšieho katalógového domčeka. Pracovali sme tak s farbami ako aj s optickým pôsobením fasády. Výsledkom je hneď niekoľko použiteľných variantov.

Návrh fasády rodinného domu, Bratislava

Zrekonštruovaný starší domček. Klient si želal návrhy v jemných pastelových farbách.

Návrh fasády rodinného domu, Radoľa

Návrh fasády novostavby reaguje na okolie ako aj geometriu domu. Prianím investora boli pastelové farby oživené bielou. Do návrhu sa doplnilo zábradlie a terasa domu.

Návrh fasády rodinného domu, Detva

Novostavba rodinného domu, kde sme okrem farebného riešenia fasád vypracovali aj návrh balkóna nad vstupom a zimnej záhrady. Prianím investora bolo posunúť výraz domu smerom k modernejšiemu vyzneniu.

Návrh fasády rodinného domu, Šenkvice

Starší dom na vidieku. Investor si prial oživenie tak uličnej fasády ako aj dvorovej časti, kde má vytvorené peknú terasu s posedením. Limitom bola vyššia prašnosť z uličnej strany.

Návrh fasády rodinného domu, Nová Dedinka

Klient mal jasnú predstavu, ktorú potreboval zvizualizovať. Biela fasáda kombinovaná s doplnkovou farbou či materiálom. V tomto prípade vyhral obkladový kameň.

Návrh fasády bytového domu, Uhrovec

Návrh fasády bytového domu. Spoločenstvo vlastníkov malo jasný zámer odlíšiť sa od okolitých občianskych stavieb ladených do žlta. Na spoločných sedeniach prišlo ku konsenzu - fasáda mala byť šedej farby v kombinácii s ľubovoľnou pastelovou farbou.

Návrh fasády rodinného domu, Detva

Novostavba rodinného domčeka - typ bungalov. Investor si nechal vypracovať niekoľko variantov kombinácie svetlošedá omietka a obkladový tehličkový pásik.